Aurion Project

מפתח אפליקציה - חובה לדעת לפני שבוחרים בית תוכנה

המשך קריאה

לדור הצעירים של היום חסר כינוי. אז נכון – לא לכל דור בכל תקופה ניתן שם. צעירי שנות התשעים היו דור האיקס וקצת לפניהם היה את דור המלחמות – הצעירים שהתבגרו לתוך שירות צבאי סוער. בעולם התופעה פחות מקובלת אבל בארץ נראה כאילו השכונתיות, ההיכרות הטובה מדי עם הסטריאוטיפ הישראלי הכמעט אחיד – תורמים לגיבוש מהיר וקליט של זהות.

ישנה האפשרות שהדור הנוכחי מייצג את השינוי – הדור שסוף סוף מתחיל לאמץ גיוון ושוני – כאלה שלא יאפשרו לתייג אותו תחת שם אחד. אך לכל מי שמכיר את הדור הצעיר כיום – ההשערה הזו נראית מעט מופרכת. אם כן, הבעיה היא היעדר של שם מתאים – הרי כולם כל כך ביקורתיים היום. הכינוי – דור מקוון – גם אם אינו קליט מדי, מתאים כמו כפפה ליד, כמו כסאות מנהל בתחנות מוניות לסדרנים עייפים.

למה דור מקוון
הצעירים של היום – יותר מאשר הם מחזיקים בטכנולוגיה הזו שמאפשרת להם להיות רואים ולא נראים במרחב חברתי משותף של בני גילם וסביבתם – קשה להם לדמיין קיום נעדר היכולות האלה. נסו לקחת לבן עשרה את הטלפון הנייד שלו, אזרו אומץ ונתקו בת עשרה מהאינטרנט או אפילו הביטו בשגרת יומו של ילד שנאלץ להמתין במהלך תיקון טאבלט – מבוטחני שבמרבית המקרים ייגרם נזק גופני – למנתק או למנותק. דור מקוון כולל בתוכו גם את הזמינות הבלתי נתפסת של הפלפונים. בלתי נתפסת מכיוון שלו אדם היה מגיע לזמננו היום מעשר שנים אחורה או אפילו פחות, דרך מכונת זמן או משהו בסגנון, הוא היה פוער את עיניו לרווחה לעומת הזמינות הגבוהה שיש לכל אחד מאיתנו כיום. ואני לא מדבר על להביא שריד פרה-היסטורי של אדם מתקופת הברונזה – אלא ללכת עשר שנים אחורה.

אז מובן לכולם היום שהמהפכה המקוונת עיצבה דור שלם של אנשים צעירים ובנוסף לכך – שינתה דור שלם של אנשים שגדלו ללא הטכנולוגיה שקיימת כיום. הדבר מעלה כל מיני צרכים – ואת רובם ניתן לתרגם בקלות לרווח כלכלי. על כל סמארטפון שנמכר – קמו עשרות דוכנים וחנויות לממכר כיסויים, נרתיקים ואביזרים נוספים. את דוגמאת הסמארטפון אפשר להחיל על זמינות האינטרנט שהעלתה את מעמדו של המחשב הנייד – ממוצר שימושי עבור אנשי עסקים לשלוחת ידם של מיליוני צעירים מסוגננים שמשתמשים בו בעיקר על מנת לגלוש באינטרנט להנאתם.

לאן המהפכה לא הגיעה
אז למרות מדפסות העיתונים שמלוות בחדות אקטואלית כל אנכרוניזם של הממשל, למרות שכל אחד היום יכול ללמוד באופן אצמעי כדי להיות מפתח אפליקציה וזה באמת דבר מבורך, – אנחנו לא מקבלים אפילו דרישה אחת נורמאלית למהפכה בתחום הממשל. אם הצעירים של היום גדלו רק על ברכי הפורטלים האינטרנטיים כשהם חיפשו אחרי חבר להעתיק ממנו עבודה או רצו להציע חברות לידידה – למה אנחנו לא רואים את הטכנולוגיה הסופר זמינה הזו מיתרגמת למקומות בירוקרטיים יותר. מה לגבי פורטל של משרד הפנים או פורטל של מערכת בחירות והצבעות?
בשורה התחתונה – לא מדפסות העיתונים ולא האנשים שיושבים על גבי כסאות מנהל עושים את עבודתם כשורה. הפער הגדול בין הטכנולוגיה השימושית ביותר כיום לבין הטכנולוגיה שמשתמשים בה לצורך הנושאים הרי הגורל בחיינו רק הולך וגודל. הגיע הזמן שמישהו יישר קו במקום להמציא עוד אפליקציה שעושה רעש.
היכנסו לפרטים נוספים לאתר iqdesk.co.il

Aurion Project

מקווים שנהנתם מהאתר שלנו

צור קשר